Stílusok és különböző területek táncai.
Török hastánc: A gyors, vidám zenéket játékos ugrásokkal, szintváltásokkal, a csípő és a mellkas erőteljesebb hangsúlyozásával jeleníti meg a táncos. A táncruhák általában gyöngyözöttek, az egyiptomi ruhákhoz viszonyítva több és hosszabb gyöngyrojtot használnak a díszítéshez. Jellemző a pénzérmék alkalmazása is.
Egyiptomi stílus:
Saidi: A saidi botos tánc a Felső-Egyiptomi férfi harci táncokból alakult ki. Mai színpadi verzióját már nők is táncolják. Egyes vélemények szerint a női változatban a nők azt táncolják el, hogyan regulázzák meg bottal a férfiakat. Jellegzetes mozdulatvilága pattogós, vidám. A nők beledi ruhát viselnek, övvel vagy kendővel a csípőjükön.
Beledi:
A beledi egyiptomi folklór tánc, eredetileg a vidéki emberek tánca volt. Ahogy a színpadra került, „városi beledi”-vé vált, és már jóval díszesebb kosztümökben táncolták, mint eredetileg.
Törzsi (tribal) hastánc:
A törzsi hastánc egy mesterséges stílust jelöl, amelyben a táncosok visszanyúlnak a gyökerekhez, de alapvetően egy mesterségesen alkotott irányzatról van szó. A mozdulatok sokkal erőteljesebbek és keményebbek mint az egyiptomi hastáncnál. A ruhákra jellemzőek a természetes alapú díszítések, pl. kagyló, fagyöngy, toll.